Пры фінансавай

Пры фінансавай падтрымцы Еўрапейскага саюза

Кіраўнік музея

Вітольд Антонавіч Ермалёнак

Вітольд Антонавіч Ермалёнак нарадзіўся на Браслаўшчыне (1954 г.). Скончыў гістарычны факультэт Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Я. Купалы (1976 г.). Настаўнік гісторыі вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі, стваральнік чатырох музеяў СШ № 3 горада Міёры. Кіраўнік археолага-краязнаўчага клуба “Арганаўты мінулага”. Удзельнік навуковых канферэнцый. Аўтар звыш 450 публікацый у друку. Адзін з аўтараў кніг “Памяць” Міёрскага, Браслаўскага, Глыбоцкага раёнаў, аўтар кнігі “Цярністы шлях паўстанца-скульптара” 2013 г., “Чароўных вандровак пярсцёнкі” 2017 г., “Паляўнічыя за таямніцамі” 2017г., “Святыня над возерам” 2020 г. Выдатнік адукацыі 2011 г., лаўрэат прэміі Прэзідэнта “За духоўнае адраджэнне”, 1999 г. Чалавек года Віцебшчыны 2010 года. Узнагароджаны нагрудным знакам Педагагічнага таварыства “За актыўную працу”, 1996 г., нагрудным знакам Міністэрства інфармацыі “Выдатнік друку Беларусі”, 2016 г., Юбілейнамі медалямі “60 год Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне”, 2005 г., “70 год Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне”, 2015 г.,”75 год вызвалення Беларусі ад нямецка- фашыстскіх захопікаў”, 2019 г.

Кіраўнік музейнага аб'яднання

Вітольд Ермалёнак у эфіры «Вячэрняга Віцебску»

У выпуску: Займальная Віцебшчына.
У гасцях: Мiкалай Пiвавар, краязнаўца; Вiтольд Ермалёнак, кiраўнiк музейнага аб'яднання, настаўнiк гiсторыi; Арына Паваротная, Ксенiя Мiхайлава, кадэты Вiцебскага кадэцкага вучылiшча; узорная эстрадная студыя «Альтанка».

У выпуску: Музеі Міёрскага краю.
У гасцях: Вiтольд Ермалёнак, кiраўнiк музейнага аб'яднання, настаўнiк гiсторыi; узорны аматарскi калектыў «Альтанка».

іншыя відэаматэрыялы